Klub Żeglarski Ziemi Oławskiej jest stowarzyszeniem , które powstało w maju 2016 roku jako organizacja non-profit. Zrzesza on żeglarzy i miłośników żeglarstwa z Oławy i jej okolic. Sama nazwa jest trochę prowokująca. Podkreśla ona, że żeglarstwo można uprawiać nie tylko mieszkając nad jeziorem, czy nad morzem.

Głównym celem Klubu jest popularyzacja żeglarstwa śródlądowego i morskiego, zarówno sportowego, jak i turystycznego na terenie Powiatu Oławskiego. Nasze działania skierowane są do osób dorosłych pracujących, jak i do młodzieży uczącej się.

Chcielibyśmy także skupić środowisko żeglarskie Ziemi Oławskiej i stworzyć forum wymiany doświadczeń dla żeglarzy z naszego terenu. W związku z tym zapraszamy wszystkich zainteresowanych do włączenia się w prace Klubu oraz podzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniem żeglarskim.

Jako Klub oferujemy stacjonarne szkolenia teoretyczno-praktyczne z wiedzy żeglarskiej dla różnych grup wiekowych oraz wyjazdowe szkolenia praktyczne na jachtach żaglowych. Oprócz typowych szkoleń organizujemy morskie rejsy szkoleniowe oraz rejsy turystyczne między innymi na Morzu Bałtyckim, Morzu Śródziemnym, w Chorwacji i Grecji.

meblotech logovolczacza logo